Loojatarid

Raamat on sündinud kahe loojatari, Kristina Ude ja Triin Leesi aastate pikkusest sõprusest. Teksti autor Kristina ja illustraator Triin on naised, keda on lapsest saadik köitnud müüdid, regilaulud, sümbolid, muinasjutud, põlisrahvad, taimetarkused ning üle kõige – naiseks olemise müstika. 

Loojataridest Kristina Ude ja Triin Lees

Kristina Ude

Kristina on töötanud 15 aastat eesti keele ja kirjanduse õpetajana ning huvitava mõõtme tema kogemusele annab see, et ta on õpetanud eelkoolist kuni magistriastmeni välja ning viimased 9 aastat on ta koolmeistri ametit pidanud välismaal. Kõik see kokku on võimaldanud tal näha haridussüsteemi erilise sügavusega ning andnud võimaluse tunnetada eesti keele nüansse väga erinevatel tasanditel. Kristinat on õpetajana alati rohkem köitnud need teemad, mis õppekavast välja jäävad – lapse aju areng, holistilne vaade, mis ühendab keha ja vaimu, mikrobioomi imeline elu, emotsionaalne intelligentsus, somaatilised tarkused ja loovus-loovus-loovus oma tuhande näoga.

Hingelt on ta nomaad – igal vabal võimalusel veedab ta aega kõrbete või džunglite sügavuses ning tema süda heliseb, kui ta kogeb enda ümber maailma eri rahvaste vibratsioone ning mõistab seeläbi vägevamalt inimeseks olemise saladusi.

Triin Lees

Triin armastab kohaväge ning on iseloomult paiksem. Hariduselt on ta kirjandusuurija, keda võlub sõnamaailmades rändamine ning tema päevad on tikitud maalimise, kirjutamise, käsitöö ja kollaažikunstiga. Ta on avaldanud raamatuarvustusi nii ajalehes Sirp kui ka ajakirjas Eesti Loodus. Triinu kogemuste pärlikees on ka mitmeid kunstinäituseid. Triin on 11 aastat järjest esinenud omapäraste ettekannetega Tartu O. Lutsu nimelise Linnaraamatukogu algupärase lastekirjanduse päevadel. Vabadel hetkedel kogub ta jõudu ja väge metsade vahel.

Shopping Cart
Scroll to Top